Świrus-wirus

Posted in: Ciepło i Ogrody- mar 14, 2020 Możliwość komentowania Świrus-wirus została wyłączona

Zielony letni świt, 24.06.2019 fot. LH

Wygląda na to, że Ziemia przeżywa próbę końca świata. Rozsadek zanika, histeria wzbiera, panika jej sekunduje. Powodem jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, mutacji wirusa SARS, zapewne powstałego w laboratorium w Wuhan (Chiny), pod koniec ubiegłego roku. Co ciekawe, sam wirus i walka z nim skupia główną uwagę mediów i rządów, a nie – powodowana przezeń choroba. A jest to grypa, może niezbyt typowa, podobna w objawach i konsekwencjach do gryp sezonowych, pojawiających się w ubiegłych latach na świecie. Czy zatem choroba ta warta jest wstrzymania życia, wstrzymania traktowanego jako metoda zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa? Nie jest warta. Wstrzymanie życia oznacza koniec życia, niezależnie od pewnej metafory w tej diagnozie. Porzekadło, mówiące, że lekarstwo gorsze jest od choroby, ma w tym wypadku rację.

Po kolei. Koronowany król wypadków ma parametry energetyczno-informacyjne typowe dla wirusów: bardzo niską energię i oparcie na informacji w kolorze białym o rozpraszających cechach energii, z minimalnym poziomem informacji białej o cechach skupiających (to – jedynie minimum – może świadczyć o obecnie małej trwałości wirusa; zobaczymy..). Towarzyszy temu informacja charakterystyczna dla wirusów grypy: czerwona o cechach skupiających energii. Co to wszystko oznacza? Rzeczony biały rozpraszający w przemianie materii organizmów żywych to końcówka cyklu – odpad, gówno. Biały skupiający omawiałam we wpisie o dzieciach – jest materią startową, juwenilną. Czerwony skupiający tworzy kształt, barierę, blokadę; aby przemienił się w pomarańczowy kształt życia potrzebuje splatania się procesów – to też omawiałam w ostatnich wpisach. Gówno i bariera, harcujące w człowieku, dają grypę. I teraz: jako leczenie – nie z wirusa, a powodowanej przezeń choroby – należy wprowadzić splatający się proces, umożliwiający przekształcenie bariery w kształt życia. Zastosować substancję o informacji jednocześnie fioletowej, cechach skupiająco-rozpraszajacych (lustro) oraz zielonej o cechach skupiających. Parametry te ma ziele piołunu, nie bez powodu uważane za jedno z bazowych lekarstw ziołowych co najmniej od czasów starożytnych. Stosowanie w grypie, także COVID-19: rano, przed jedzeniem – 4 dni piołun, 4 dni przerwy, 3 dni piołun, 3 dni przerwy, 2 dni piołun, 2 dni przerwy, 1 dzień piołun. Parzenie: bardzo kopiasta łyżeczka do herbaty suchego ziela na 125 ml wrzątku, parzyć 15 min., pić po przecedzeniu świeżo parzone. Nie wolno słodzić tej goryczy – cukier (i sól także) pokazują barierę.

Zamiast chorować, lepiej skutecznie ignorować wirusa. Zrezygnować z gorących kąpieli na rzecz letnich lub chłodnych, minimalnie solić i cukrzyć, unikać w profilaktyce przeciwgrypowej pokarmów o niskim poziomie energii, np. białego sera z mleka krowiego, zieleniny (nowalijek). Żeby nie odsądzać twarogu od czci – jest doskonałym jedzeniem w przypadku infekcji bakteryjnych.

Comments are closed.