Dlaczego nie: QRWA?

Posted in: Ciepło i Ogrody- sty 15, 2020 Możliwość komentowania Dlaczego nie: QRWA? została wyłączona

MUL, nie – QŃ, październik 2019

A takie to dźwięczne przekleństwo i poręczne, w powszechnym użyciu! Lecz nie jest to dobre słowo. W symbolicznym języku świadomości oznacza odcięcie życia od żywienia. W słowniku języka polskiego, z nieco inną pisownią, a tym samym brzmieniem – odcięcie seksu od miłości (uczuć). Podobnie.

Życie jako sytuacja metafizyczna (nie rozpatruję biologii) jest tworzeniem ciepłej, pomarańczowej energii informacji – kształtu życia. To wyjście poza zakres przemian energetyczno-informacyjnych materii. „Ach, życie rozpal ogrzej duszę mą, bo skona..” pisał Wojciech Młynarski. O to tu chodzi. O życie istoty świadomej – czyli wyjście poza trwanie biologiczne, ograniczenie do świata materii. Wymaga ono lustra, tj. energii informacji w kolorze fioletowym, o cechach skupiajaco-rozpraszających. Szerszego, niż materia, widzenia świata. Pisałam o tym już kilkakrotnie.

A żywienie? Wspomniana energia informacji pomarańczowa (kształt życia) musi mieć cechy skupiająco-rozpraszające. Wtedy dopiero możliwe jest dobro ducha i ciała, czyli dobre życie. Żywienia jednak nie można zapewnić sobie samemu, wynika ono z relacji z drugim człowiekiem, z ludźmi. Jest wsparciem, afirmacją całego zakresu rozwoju świadomości człowieka. Jest czułością, otwarciem na drugiego, utuleniem ciała i ducha. Tę zależność dostrzegłam wyraźnie parę lat temu i nazwałam ją M/L (MUL), nawiązując do ówczesnej relacji, które jednak nie rozwinęła się w żywienie, lecz umarła śmiercią nienaturalną. Ale MUL w symbolicznym języku świadomości znaczy: dusza, której ofiarują wiele relacje z innym człowiekiem (ludźmi).

QRWA jest – niestety – powszechna także poza interakcjami międzyludzkimi. Przykładu dostarcza współczesna urbanistyka (?!), nowe osiedla – zabudowa, którą obserwowałam w Ząbkach i Warszawie w ostatnim dwudziestoleciu. Ponad ludzką miarę zagęszczone, często lokalizowane w nie nadających się do zabudowy miejscach (np. na niskich tarasach rzecznych, terenach po przemysłowych bez odpowiedniej rekultywacji).

Wracając do dźwięcznych przekleństw. QŹWA lub QRNA zamiast  QRWY nie ma sensu. Rozprasza żywienie w pierwszym przypadku, odcina poszerzone widzenie świata – w drugim. Wyjściem jest nie kląć, a jak już trzeba – użyć bardziej neutralnej CHOLERY lub DODUPY (żeby nie zaszkodzić samemu sobie:).

AD fotografii: QŃ oznacza ograniczenie życia do świata materii, trwanie.

Comments are closed.