Rak i okolice, cz. 2

Posted in: Ciepło i Ogrody- maj 06, 2018 Możliwość komentowania Rak i okolice, cz. 2 została wyłączona

Tama, początek lutego 2018, fot. LH

Życie jest warunkowane przez ruch do przodu, tak porusza się świat. Pojawienie się raka można porównać do tamy (wstrzymania ruchu naprzód), która powoduje wezbranie, przelewanie się. Cykl obiegu informacji zostaje zatrzymany przed tworzeniem kształtu z materii juwenilnej. W tej sytuacji materia ta narasta, wzbiera, przelewa się. Kurowanie z raka powinno iść w kierunku przywrócenia połączenia informacji i tworzenia kształtu oraz kształtu życia. Także rozpraszanie kształtu musi być przywrócone. Cechy te ma zastosowanie nie nadmiernie gorącej łaźni parowej – ruskiej bani. Można użyć ziół, jest to działanie delikatniejsze. Obie kuracje nie są przeznaczone dla dzieci do 6,5-7 roku życia, ze względu na ich inny cykl obiegu informacji i dominację energii skupiającej.

Podaję przepis na zastosowanie ziół. Wszystkie podane miarki należy zaparzać do 125 ml wrzątkiem i parzyć pod przykryciem przez 15 minut. Pić świeżo zaparzone.

Pierwsze 3 dni: kuracja piołunowa (przepis we wpisie z dnia 7.04.2017); nie stosować, gdy była robiona nie dalej, niż 2 miesiące wstecz.

Kolejne 7 dni: rano zaparzać ziele ruty ¾ łyżeczki do herbaty; po południu godz. 15-16 zaparzać ziele krwawnika 1 łyżeczkę do herbaty.

Kurację ruta-krwawnik opisuje liczba 4814, podobnie – zastosowanie bani ruskiej. O liczbach i ich znaczeniu napiszę później.

Z nie tworzeniem kształtu z materii juwenilnej wiąże się zadziwiające upodobanie do bezkształtności. W ostatnich latach trochę firm – większych i mniejszych – zmieniło swoje loga, bazując (lub nie) na starych wzorach. Tam, gdzie zmienił się kształt logo, przybrał on formę bardziej niekształtną, kleksowatą, pozbawioną ostrych kątów. Powszechnie widocznym przykładem jest logo Poczty Polskiej. Źle obszedł się ze starym wzorem Citroën. Inny przykład: Emalia Olkusz. Jakoś nie zaobserwowałam tendencji przeciwnej – większego ukształtowania symbolu.

Na razie tyle. Cdn.

Comments are closed.