Feng shui bufora De Dietrich DC 750-225

Posted in: Ciepło i Ogrody- Sty 31, 2014 Możliwość komentowania Feng shui bufora De Dietrich DC 750-225 została wyłączona

Przy ogniu, fot. Liliana Hilsberg, XII 2014

Świadomość istnienia połączenia informacji w cyklach wiatru i wody pozwoliła na wykorzystanie tej wiedzy w realizacji sprawnego systemu grzewczego, zasilanego przez kominek z płaszczem wodnym i wykorzystującego bufor, gromadzący ciepło do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kominek ma moc nominalną o wiele za małą do ładowania bufora. Może być wspomagany kotłem elektrycznym, ale to źródło ciepła na razie wykorzystywane jest w jak najmniejszym stopniu, ze względu na wysokie koszty kupowanej energii elektrycznej. W późniejszym czasie prąd ma zapewniać własna minielektrownia, uzyskująca energię poprzez odpowiednie wykorzystanie cykli wody i wiatru (na razie jest na etapie pomysłu..). Moje prace metafizyczne nad połączeniem informacji wykazały, że najsprawniejsze produkowanie energii użytkowej następuje przy przełączeniu cyklu wody w fazie drenażu do cyklu wiatru w fazie przepływu burzliwego. Przechodząc do metafizyki praktycznej: umiejscowienie i tryb ładowania bufora oraz lokalizacja powrotu muszą zapewniać stały ruch informacji w buforze oraz pojawianie się informacji, świadczącej o przełączeniu woda-drenaż / wiatr-przepływ burzliwy. Ciąg obserwacji pracy systemu, kilka małych przeróbek instalacji i porcja metafizyki w działaniu doprowadziły do spodziewanych efektów: szybkiego uzyskiwania ciepłej wody i ciepła oraz utrzymywania zapasu ciepła w buforze, mimo istotnego niedostatku mocy źródła ciepła.

Ekipa odpowiedzialna za to całe zamieszanie: Jerzy Madej (koncepcja systemu grzewczego, nadzór nad realizacją, doświadczenia z użytkowaniem), Marek Richter (wsparcie projektowe, co dwie głowy, to nie jedna), Liliana Hilsberg (dyskusje, rozpoznanie połączenia informacji).

Liliana Hilsberg

PS Wyniki opiszę później bardziej szczegółowo.

Comments are closed.