O firmie

Firma istniała od 10 lipca 2000 roku do 25 lipca 2018 roku, najpierw jako działalność gospodarcza osoby fizycznej (Ciepło i Ogrody Liliana Hilsberg), od 2 marca 2007 do 18 lipca 2014 –  jako spółka cywilna Ciepło i Ogrody s.c. Liliana Hilsberg i Jerzy Madej; po śmierci p. Madeja z powrotem stała się jednoosobową działalnością gospodarczą, na parę chudych lat. Od samego początku zajmowała się tak pokrewnymi dziedzinami, jak serwis urządzeń grzewczych i projektowanie terenów zieleni. Na szczęście, współwłaściciele dzielili pasje fotograficzne i byli ze sobą zaprzyjaźnieni. Obecna oferta dotyczy wyłącznie działu OGRODY; możliwe prace na zlecenie, umowę o dzieło.

Dział Ogrody

Przedstawiam w skrócie ofertę wykonywanych przeze mnie opracowań. Każdy z punktów można dowolnie rozwinąć, zgodnie z potrzebami i wyobraźnią.

  • projektowanie zieleni – od małych ogrodów do dużych inwestycji; specjalizuję się w projektowaniu zieleni ekstensywnie pielęgnowanej i zieleni w krajobrazie otwartym, przeprojektowuję martwe ogrody na żywe ogrody, doradzam;
  • opracowania krajobrazu: wykonuję analizy funkcjonowania krajobrazu (jak działa krajobraz jako system obiegu informacji) wraz z wynikającymi z nich wskazaniami planistycznymi i projektowymi dla nowych inwestycji lub ochrony przyrody;
  • opracowania nietypowe, unikatowe: projektuję i realizuję w terenie tzw. mapy kamieni – układy kamieni polnych modyfikujące informację związaną z danym obszarem (działają jako neutralizacja niepożądanych informacji, np. pod nowymi budynkami lub jako drogowskazy, przekierowujące nalatujące ptaki i owady); rozwiązuję zagadki dotyczące dziwnych i nietypowych zjawisk w krajobrazie za pomocą rozpoznania obecnej tam informacji.

Liliana Hilsberg, architekt krajobrazu i metafizyk, myśliciel